• 27.06.2022 23:41
  • weather 19°
  • Isparta
Burdur Haber: Atatürk Anıtı yeni yerine taşınmaya başladı

GİRİŞ13.03.2022 01:28 GÜNCELLEME13.03.2022 01:28
143 OKUNMA

Atatürk Anıtı yeni yerine taşınmaya başladı

 Burdur gündemini meşgul eden Atatürk Anıtının, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri sonucunda yeni yerine taşınmaya başlandı.

 Çalışmaları yerinde inceleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “ Cumhuriyet Meydanı yenileme çalışmalarımızda artık yavaşa yavaş sona geliyoruz. Uzun süredir Burdur gündemini meşgul eden anıtın taşınması ile ilgili bir takım yapılan girişimler sonucunda artık anıtın taşınması ile ilgili eylemimizi gerçekleştiriyoruz. Süleyman Demirel Üniversitesinden 2 Akademisyen hocamız gözetiminde anıtlar büyük bir titizlik ile yeni düzenlediğimiz kaide alanına bugünden itibaren sökülüp taşınmaya başladı. Eğer bir aksilik olmaz ise birkaç gün içerisinde yeni yerinde anıtlarımızı sergileyip bu kaideyi de ortadan kaldıracağız. Cumhuriyet Meydanınızın istediğimiz güzel ve geniş görüntüsü ile Burdur halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi.

 

Çalışmaları incelemede CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer ve partililer yer aldı

 

01 02 03 04

Bu haber yorumlara kapalıdır!
YORUMLAR