• 28.06.2022 00:45
  • weather 19°
  • Isparta
BURDUR HABER: AYŞE-MUSTAFA ERAVCI OKUL BİNASI AÇILDI

GİRİŞ24.12.2021 19:32 GÜNCELLEME24.12.2021 19:32
232 OKUNMA
VALİ ARSLANTAŞ, AYŞE-MUSTAFA ERAVCI OKUL BİNASININ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
 
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Gölhisar Belediyesi ve Hayırsever Eravcı Ailesinin katkılarıyla yapımı tamamlanan Ayşe-Mustafa Eravcı Okul binasının açılış törenine katıldı.
 
Gölhisar Belediyesine ve Hayırsever Eravcı ailesine eğitim alanında yaptıkları anlamlı katkıları dolayısıyla teşekkür eden Vali Arslantaş, İlçede yapılması planlanan okulların güçlendirme çalışmaları sürecinde kullanılacak yeni okul  binasının İlçeye ve faydalanacak öğrenci ve eğitim kadrosuna hayırlı olmasını diledi.
 
Okul bahçesinde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Milletvekili Sayın Bayram Özçelik, Milletvekili Sayın Yasin Uğur, Kaymakam Kadir Ulusoy ve Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş tarafından konuşma yapıldı.
 
Vali Ali Arslantaş, Hayırsever Eravcı Ailesine eğitime verdikleri destekten dolayı plaket taktimi sonrası protokol üyeleri ile birlikte kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı. Program okul inceleme ziyareti sonrası sona erdi. 
 
Vali Arslantaş açılışta yaptığı konuşmada: 
 
"2020 yılının başında Elazığ, Malatya depremi oldu. Milli Eğitim Bakanlığımız hızlı bir refleks gösterdi ve tüm Türkiye'deki ve bunların içerisinde Burdur'umuzdaki okullar dahil deprem dayanıklık testini yaptırdı. 
 
Şuanda 47 tane okulumuz ya yıkılıp yenisi yapılacak ya güçlendirilecek kategoride olup işlerimiz devam ediyor. 
 
2020 yılı, 2021 yılı da bitti 2022'ye doğru geldik. Ama her şeyi doğru yaptığımız işleri söyleyebildiğimiz gibi yanlış yaptığımız işleri de söyleyebilme erdemini göstermemiz gerekiyor. 
 
Maalesef projeler biraz gecikti. İhaleler Kamu İhale Kurumuna gitti. Değişmesi gerekenler oldu ve biz bir buçuk yıl pandemi süresince okulda öğrenciler yokken yapabileceğimiz işleri üzülerek söylüyorum okullar tekrar açılınca yapmak durumunda kaldık. Bunun için çocuklarımızdan öncelikle özür dilememiz gerekiyor. Fırsatımızda vardı,  ancak yapamadık. Peşinden sadece özel idaremiz de bu işler için 7 tane mühendis istihdam ettik. İşleri hızlandırdık. Ama okullar açıldı müteahhide yer teslimi yaptık. Ya bu çocuklar ne olacak birisi yukarı mahalleye gidecek birisi aşağı mahalleye gidecek. İbrahim başkan haklı olarak serzenişte bulundu. Bu bizim sosyal dokumuza da çok uygun değil. İnsanlarımıza izah etmekte de zorlanacağız. İbrahim başkanım da siz bana müsaade edin ben bu işi 40 günde çözeceğim dedi ve çözdü. 
Okullarımızın güçlendirmesi ve yenilenmesi de bittikten sonra bu prefabrik Okulu buradan kaldırmayı düşünmüyoruz. Burası ilçe milli eğitim Müdürlüğü olarak devam edecek. Mustafa amcanın Ayşe abla ile birlikte ve Ali Rıza Bey'in destek verdiği bu okulumuz daha yıllarca Gölhisar'ın eğitimine hizmet vermeye devam edecek. Huzurlarınızda hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Allah emsallerinin arttırsın diyorum. Burdur'u muza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
 
Törene başta Vali Arslantaş olmak üzere, hayırsever Eravcı ailesi, Milletvekili Sayın Bayram Özçelik, Milletvekili Sayın Yasin Uğur, Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

T.C. BURDUR VALİLİĞİ

Bu haber yorumlara kapalıdır!
YORUMLAR