• 27.06.2022 23:48
  • weather 19°
  • Isparta
BURDUR'DA HAVADAN TRAFİK DENETİMİ

GİRİŞ21.06.2022 18:44 GÜNCELLEME21.06.2022 18:44
15 OKUNMA
VALİ ARSLANTAŞ, HAVADAN TRAFİK DENETİMİ YAPTI
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğünün müşterek icra ettiği helikopter ile havadan trafik denetimine katıldı.
İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce Burdur Merkezini Antalya'ya ve Isparta'ya bağlayan kara yollarında oluşturulan 10 uygulama noktasında 72 personelin katıldığı denetimlere, Jandarma Genel Komutanlığına ait Sikorsky tipi helikopterde 7 personel de havadan destek verdi.
Vali Ali Arslantaş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder ve İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'in de katıldığı helikopterle yapılan denetim sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Vali Arslantaş, yaptığı açıklamada, "Yaz aylarına girilmesi ve okulların tatil olması nedeniyle ülke genelindeki trafik yoğunluğunda artış oluyor. Şu anda tatille çıkanların da yollarda yoğunluğu arttığını görüyoruz. Burdur kavşak noktasında bulunuyor. Plaka tanımlama sistemi verilerine göre İlden yılda yaklaşık 12 milyon araç geçiyor.
Denetimlere havadan helikopterle de destek veriyoruz. Ekiplerimizin çalışmasını, trafik akışını, hem Karacaören hem de Bucak İlçemizden görmüş olduk.
Yola çıkacak vatandaşlarımız, yola çıkmadan önce araçlarının bakımlarını iyi yaptırsınlar, kendi fiziksel ve psikolojik durumlarını gözden geçirsinler. Yorgun yola çıkmasınlar, kafaları herhangi bir şeyle meşgulse araç kullanmasınlar. Alkollüyken asla direksiyona geçmesinler. Yola çıktıktan sonra trafik işaret ve işaretçilerine, trafik polislerinin gösterdiği trafik akış sistemine uysunlar. Yolculuğun ardından tatilin keyfini aileleriyle ve çocuklarıyla yaşasınlar. Çünkü biz onları çok seviyoruz" dedi.
 
 
39 (Copy).jpg 42 (Copy).jpg 43 (Copy).jpg 45 (Copy).jpg 46 (Copy).jpg 47 (Copy).jpg 48 (Copy).jpg 49 (Copy).jpg 50 (Copy).jpg 58 (Copy).jpg 61.jpg
Bu haber yorumlara kapalıdır!
YORUMLAR