• 28.06.2022 00:55
  • weather 19°
  • Isparta
Burdur'da sel ve taşkınlardan zarar gören yerlerde inceleme yapıldı

GİRİŞ05.06.2022 20:01 GÜNCELLEME05.06.2022 20:01
69 OKUNMA
VALİ ARSLANTAŞ, "VATANDAŞIMIZIN BİR YUMURTASI DA KIRILMIŞ OLSA BİLE ONU YERİNE KOYACAĞIZ"
Burdur Merkez de akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonrası Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu olağanüstü 112 Çağrı Merkezinde toplandı.
Vali Arslantaş başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri ile gerçekleşen toplantıda sel ve taşkınlar sonrası genel değerlendirme yapıldı. Vali Arslantaş hasar tespit ve iyileştirme çalışmaları için ilgili kurumlara talimat verdi.
Vali Arslantaş, olağanüstü toplanan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Vali Arslantaş daha sonra sel ve taşkınlardan zarar gören yerlerde inceleme yaptı.
Vali Arslantaş yaptığı açıklamada, "Akşam saatlerinde saat 19 gibi gök gürültülü bir sağanak yağış başladı. Akabinde ihbarlar gelmeye başladı. Öncelikle Burdur-Karamanlı yolumuzdaki Çendik mevkiinde su baskını ve heyelan nedeniyle toparlanan bir husubat tek taraflı yolu kapattı ve trafiği tek yönden verdik. Şuanda temizlik aşamaları bitmek üzere.
İlimiz merkezinde de 30 ev bir düğün salonundan su baskını ihbarı aldık. Maalesef bir vatandaşımız vefat etti. Kendisine Allahtan rahmet diliyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 3 vatandaşımız yaralandı. Tedavileri tamamlandı. Çok şükür hastaneden taburcu olmaları da sağlandı.
Metrekareye 25 litre gibi bir yağış düştü. Bu da İlimize yıllık düşen yağışın yüzde 10'una tekabül ediyor. Yarında devam edeceği görülüyor. Yarın öğleden sonra aynı şekilde meteorolojik veriler yağışın devam edeceğini gösteriyor.
Şuanda 25 araç ve 77 personelimiz ihbar gelen noktalarda çalışmaya devam ediyor. AFAD, Belediye, İl Özel İdaresi, TEDAŞ, Emniyet, Jandarma, Sağlık ekiplerimiz olmak üzere herkes görevinin başında.
Vatandaşlarımızdan bu gece su baskını dolayısıyla evinde kalamayacak olanların barınacakları yerleri arkadaşlarımız hazırladılar. Onlarla irtibat halindeyiz. Kimseyi sokakta bırakmayacağız. Hasar tespitlerine de acilen başlıyoruz. Vatandaşımızın bir yumurtası da kırılmış olsa bile onu yerine koyacak bir hasar tespiti çalışmasını kapsamlı olarak sürdürüyoruz.
İlçe merkezlerimizde durum sakin görünüyor. Tek Karamanlı Bademli Köyünde 3 ev, 6 ahırı su bastığı görünüyor" dedi.
 
 
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
Bu haber yorumlara kapalıdır!
YORUMLAR